MLG1005S2N0CT000
Mfr.Part #
MLG1005S2N0CT000
Description
FIXED IND 2NH 900MA 150 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Test Frequency :
100MHz
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
7 @ 100MHz
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
900mA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Inductance Frequency - Test :
100MHz
JESD-609 Code :
e3
Inductance :
2nH
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Frequency - Self Resonant :
7.5GHz
Tolerance :
±0.2nH
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
Quality Factor-Min (at L-nom) :
7
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Rated Current-Max :
0.9A
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
MLG1005S2N0CT000
TDK Corporation MLG1005S2N0CT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD