MLG1005S22NHT000
Mfr.Part #
MLG1005S22NHT000
Description
FIXED IND 22NH 350MA 700MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Shielding :
No
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Current Rating :
350mA
Inductance :
22nH
Rated Current-Max :
0.35A
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±3%
Test Frequency :
100MHz
Datasheets
MLG1005S22NHT000
TDK Corporation MLG1005S22NHT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD