MLG1005S20NHTD25
Mfr.Part #
MLG1005S20NHTD25
Description
FIXED IND 20NH 350MA 600MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
Shielding :
Unshielded
Current Rating :
350mA
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
1.9GHz
Test Frequency :
100MHz
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Inductance :
20nH
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±3%
0402 (1005 Metric)
Construction :
RECTANGULAR
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Rated Current-Max :
0.35A
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
MLG1005S20NHTD25
TDK Corporation MLG1005S20NHTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD