MLG1005S1N3ST000
Mfr.Part #
MLG1005S1N3ST000
Description
FIXED IND 1.3NH 1A 100 MOHM SMD
Shielding :
Unshielded
Current Rating :
1A
Rated Current-Max :
1A
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Test Frequency :
100MHz
0402 (1005 Metric)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
7
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Q @ Freq :
7 @ 100MHz
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Inductance :
1.3nH
Case Code (Imperial) :
Frequency - Self Resonant :
8GHz
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Tolerance :
±0.3nH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
MLG1005S1N3ST000
TDK Corporation MLG1005S1N3ST000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD