MLG1005S1N1ST000
Mfr.Part #
MLG1005S1N1ST000
Description
FIXED IND 1.1NH 1A 100 MOHM SMD
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Type :
Multilayer
Q @ Freq :
7 @ 100MHz
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
Shielding :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
7
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
1.1nH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Case Code (Metric) :
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Packing Method :
TR, 7 INCH
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Rated Current-Max :
1A
Tolerance :
±0.3nH
Test Frequency :
100MHz
Current Rating :
1A
Datasheets
MLG1005S1N1ST000
TDK Corporation MLG1005S1N1ST000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD