MLG1005S1N1CT000
Mfr.Part #
MLG1005S1N1CT000
Description
FIXED IND 1.1NH 1A 100 MOHM SMD
Production (Last Updated: 1 month ago)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
7
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Pbfree Code :
yes
Q @ Freq :
7 @ 100MHz
Rated Current-Max :
1A
Test Frequency :
100MHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Inductance :
1.1nH
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100MHz
1
JESD-609 Code :
e3
0402 (1005 Metric)
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
Current Rating :
1A
Published :
Tolerance :
±0.2nH
Shielding :
No
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
MLG1005S1N1CT000
TDK Corporation MLG1005S1N1CT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD