MLG1005S0N8CTD25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLG1005S0N8CTD25
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 0.8NH 1A 100 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Type :
Multilayer
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Inductance :
0.8nH
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
100MHz
Current Rating :
1A
Tolerance :
±0.2nH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
MLG
Factory Lead Time :
10 Weeks
Case Code (Metric) :
Material - Core :
Ceramic, Non-Magnetic
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mount :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Construction :
RECTANGULAR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shielding :
No
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Rated Current-Max :
1A
Published :
Datasheets
MLG1005S0N8CTD25
TDK Corporation MLG1005S0N8CTD25
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD