MLG0603S5N1ST000
Mfr.Part #
MLG0603S5N1ST000
Description
FIXED IND 5.1NH 250MA 450MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
DC Resistance (DCR) :
450mOhm Max
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Case Code (Metric) :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
5
Tin (Sn)
Case Code (Imperial) :
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
5.1nH
Test Frequency :
100MHz
Frequency - Self Resonant :
4.5GHz
Tolerance :
±0.3nH
Rated Current-Max :
0.25A
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Current Rating :
250mA
Datasheets
MLG0603S5N1ST000
TDK Corporation MLG0603S5N1ST000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD