MLG0603S43NHTD25
Mfr.Part #
MLG0603S43NHTD25
Description
FIXED IND 43NH 50MA 2.2 OHM SMD
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Test Frequency :
100MHz
Q @ Freq :
6 @ 100MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
6
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
2.2Ohm Max
Rated Current-Max :
0.05A
Inductance :
43nH
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 weeks ago)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
50mA
Shielding :
No
Construction :
RECTANGULAR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Ratings :
AEC-Q200
Frequency - Self Resonant :
1.3GHz
Tolerance :
±3%
Datasheets
MLG0603S43NHTD25
TDK Corporation MLG0603S43NHTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD