MLG0603S2N7CT000
Mfr.Part #
MLG0603S2N7CT000
Description
FIXED IND 2.7NH 300MA 250MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
Tolerance :
±0.2nH
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Rated Current-Max :
0.3A
Q @ Freq :
4 @ 100MHz
Current Rating :
300mA
HTS Code :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
4
Frequency - Self Resonant :
6.5GHz
Published :
Test Frequency :
100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
2.7nH
Datasheets
MLG0603S2N7CT000
TDK Corporation MLG0603S2N7CT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD