MLG0603S24NHT000
Mfr.Part #
MLG0603S24NHT000
Description
FIXED IND 24NH 150MA 1.3 OHM SMD
Rated Current-Max :
0.15A
Q @ Freq :
6 @ 100MHz
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Published :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±3%
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Inductance :
24nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Test Frequency :
100MHz
Current Rating :
150mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
6
Frequency - Self Resonant :
1.9GHz
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm Max
Datasheets
MLG0603S24NHT000
TDK Corporation MLG0603S24NHT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD