MLG0603S22NJT000
Mfr.Part #
MLG0603S22NJT000
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
FIXED IND 22NH 150MA 1.2 OHM SMD
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Number of Functions :
1
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Series :
MLG
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Multilayer
Quality Factor-Min (at L-nom) :
6
Frequency - Self Resonant :
2GHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Q @ Freq :
6 @ 100MHz
Shielding :
Unshielded
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current Rating :
150mA
Packing Method :
TR
Pbfree Code :
yes
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
22nH
Rated Current-Max :
0.15A
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Tolerance :
±5%
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Datasheets
MLG0603S22NJT000
TDK Corporation MLG0603S22NJT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD