MLG0603S1N6CTD25
Mfr.Part #
MLG0603S1N6CTD25
Description
FIXED IND 1.6NH 500MA 200MOHM SM
Rated Current-Max :
0.5A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.2nH
Test Frequency :
100MHz
Current Rating :
500mA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
4
Frequency - Self Resonant :
9GHz
HTS Code :
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Q @ Freq :
4 @ 100MHz
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Shielding :
No
Inductance :
1.6nH
Datasheets
MLG0603S1N6CTD25
TDK Corporation MLG0603S1N6CTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD