MLG0603S18NJTD25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLG0603S18NJTD25
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 18NH 150MA 1.2 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ceramic, Non-Magnetic
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Case Code (Imperial) :
Series :
MLG
Q @ Freq :
6 @ 100MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Test Frequency :
100MHz
Type :
Multilayer
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
RECTANGULAR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
18nH
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Factory Lead Time :
10 Weeks
Case Code (Metric) :
Shielding :
No
ECCN Code :
EAR99
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Current Rating :
150mA
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Rated Current-Max :
0.15A
Number of Functions :
1
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
6
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Number of Terminations :
2
Datasheets
MLG0603S18NJTD25
TDK Corporation MLG0603S18NJTD25
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD