MLG0603S16NHT000
Mfr.Part #
MLG0603S16NHT000
Description
FIXED IND 16NH 180MA 1.1 OHM SMD
Fixed Inductors
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Inductance :
16nH
Packing Method :
TR
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Current Rating :
180mA
Tolerance :
±3%
Rated Current-Max :
0.18A
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Series :
MLG
Q @ Freq :
6 @ 100MHz
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm Max
Test Frequency :
100MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
6
Published :
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Ceramic, Non-Magnetic
Frequency - Self Resonant :
2.3GHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Datasheets
MLG0603S16NHT000
TDK Corporation MLG0603S16NHT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD