MLG0603S10NJT000
Mfr.Part #
MLG0603S10NJT000
Description
FIXED IND 10NH 200MA 800MOHM SMD
Rated Current-Max :
0.2A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
5
Inductance :
10nH
Test Frequency :
100MHz
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Current Rating :
200mA
Frequency - Self Resonant :
3.2GHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Tolerance :
±5%
Shielding :
Unshielded
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Published :
Case Code (Imperial) :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Case Code (Metric) :
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
MLG0603S10NJT000
TDK Corporation MLG0603S10NJT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD