MLG0603S10NHTD25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLG0603S10NHTD25
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10NH 200MA 800MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Current Rating :
200mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Test Frequency :
100MHz
Inductance :
10nH
Frequency - Self Resonant :
3.2GHz
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Series :
MLG
Rated Current-Max :
0.2A
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Material - Core :
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±3%
Shielding :
No
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Published :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
5
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Type :
Multilayer
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
MLG0603S10NHTD25
TDK Corporation MLG0603S10NHTD25
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD