MLG0603Q3N3S
Mfr.Part #
MLG0603Q3N3S
Description
FIXED IND 3.3NH 300MA 300MOHM SM
Quality Factor-Min (at L-nom) :
5
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Case Code (Metric) :
Series :
MLG-Q
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Height :
300μm
Published :
Test Frequency :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Tolerance :
±0.3nH
Radiation Hardening :
No
Inductance :
3.3nH
Depth :
330μm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
2
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Frequency - Self Resonant :
5.8GHz
Current Rating :
300mA
Max DC Current :
300mA
Lead Free :
Lead Free
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Q Factor :
5
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
MLG0603Q3N3S
TDK Corporation MLG0603Q3N3S
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD