MLG0603P5N1HTD25
Mfr.Part #
MLG0603P5N1HTD25
Description
FIXED IND 5.1NH 350MA 400MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielding :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Test Frequency :
500MHz
Published :
Inductance Frequency - Test :
500MHz
MLG-P
Reach Compliance Code :
Unknown
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Tolerance :
±3%
Inductance :
5.1nH
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Current-Max :
0.35A
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Current Rating :
350mA
RECTANGULAR
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Datasheets
MLG0603P5N1HTD25
TDK Corporation MLG0603P5N1HTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD