MLG0603P47NHT000
Mfr.Part #
MLG0603P47NHT000
Description
FIXED IND 47NH 110MA 2.9 OHM SMD
Frequency - Self Resonant :
1.6GHz
Series :
MLG-P
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
10 @ 300MHz
Rated Current-Max :
0.11A
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Shielding :
Unshielded
Inductance :
47nH
Packing Method :
TR, 7 INCH
DC Resistance (DCR) :
2.9Ohm Max
Tolerance :
±3%
Current Rating :
110mA
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
300MHz
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
10
Test Frequency :
300MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
MLG0603P47NHT000
TDK Corporation MLG0603P47NHT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD