MLG0603P3N4ST000
Mfr.Part #
MLG0603P3N4ST000
Description
FIXED IND 3.4NH 450MA 200MOHM SM
Inductance Frequency - Test :
500MHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Inductance :
3.4nH
Rated Current-Max :
0.45A
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Published :
2013
Test Frequency :
500MHz
Series :
MLG-P
Case Code (Metric) :
0603
Current Rating :
450mA
Shielding :
Unshielded
Case Code (Imperial) :
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.3nH
Packaging :
Cut Tape (CT)
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Datasheets
MLG0603P3N4ST000
TDK Corporation MLG0603P3N4ST000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD