MLG0603P2N9ST000
Mfr.Part #
MLG0603P2N9ST000
Description
FIXED IND 2.9NH 500MA 200MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
0201
Inductance Frequency - Test :
500MHz
Published :
2013
Shielding :
Unshielded
Rated Current-Max :
0.5A
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
HTS Code :
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Inductance :
2.9nH
Production (Last Updated: 2 months ago)
Case Code (Metric) :
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
7.5GHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Current Rating :
500mA
Tolerance :
±0.3nH
Test Frequency :
500MHz
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
MLG0603P2N9ST000
TDK Corporation MLG0603P2N9ST000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD