MLG0603P2N3ST000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLG0603P2N3ST000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.3NH 600MA 200MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
Inductance :
2.3nH
Packing Method :
TR, 7 INCH
Packaging :
Cut Tape (CT)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Inductance Frequency - Test :
500MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
14
Type :
Multilayer
Material - Core :
Non-Magnetic
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Series :
MLG-P
Shielding :
Unshielded
Case Code (Metric) :
0603
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Published :
2013
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±0.3nH
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Current-Max :
0.6A
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Case Code (Imperial) :
Current Rating :
600mA
Test Frequency :
500MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Construction :
RECTANGULAR
Frequency - Self Resonant :
7.5GHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Number of Functions :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
MLG0603P2N3ST000
TDK Corporation MLG0603P2N3ST000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD