MLG0603P2N2BTD25
Mfr.Part #
MLG0603P2N2BTD25
Description
FIXED IND 2.2NH 600MA 100MOHM SM
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Inductance :
2.2nH
Rated Current-Max :
0.6A
Tolerance :
±0.1nH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
7.5GHz
Current Rating :
600mA
Inductance Frequency - Test :
500MHz
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Ratings :
AEC-Q200
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Test Frequency :
500MHz
Datasheets
MLG0603P2N2BTD25
TDK Corporation MLG0603P2N2BTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD