MLG0402Q3N7CT000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLG0402Q3N7CT000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.7NH 180MA 1.1OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.2nH
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Published :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Type :
Multilayer
HTS Code :
Q @ Freq :
2 @ 100MHz
Height Seated (Max) :
0.009 0.22mm
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Non-Magnetic
Series :
MLG-Q
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Test Frequency :
100MHz
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Current Rating :
180mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
3.7nH
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Mount :
Surface Mount
Datasheets
MLG0402Q3N7CT000
TDK Corporation MLG0402Q3N7CT000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD