MLG0402Q2N7CT000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLG0402Q2N7CT000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.7NH 200MA 800MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Type :
Multilayer
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Inductance :
2.7nH
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
MLG-Q
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Non-Magnetic
Published :
Height Seated (Max) :
0.009 0.22mm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Current Rating :
200mA
HTS Code :
Test Frequency :
100MHz
Q @ Freq :
2 @ 100MHz
Tolerance :
±0.2nH
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Case Code (Metric) :
Datasheets
MLG0402Q2N7CT000
TDK Corporation MLG0402Q2N7CT000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD