MLG0402Q2N5ST000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLG0402Q2N5ST000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.5NH 200MA 800MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Series :
MLG-Q
Material - Core :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±0.3nH
Type :
Multilayer
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Packaging :
Cut Tape (CT)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
100MHz
Case Code (Imperial) :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Height Seated (Max) :
0.009 0.22mm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Published :
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
2.5nH
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current Rating :
200mA
Q @ Freq :
2 @ 100MHz
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Datasheets
MLG0402Q2N5ST000
TDK Corporation MLG0402Q2N5ST000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD