MLFM25JTD2R20
Mfr.Part #
MLFM25JTD2R20
Package / Case
MELF, 0204
Description
RES, MELF, 0204, 2.2 OHM, 5%, 10
Series :
MLFM
Size / Dimension :
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Power (Watts) :
0.4W
Package / Case :
MELF, 0204
Failure Rate :
Resistance :
2.2 Ohms
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
MLFM25JTD2R20
MLFM Series, Thin Film, 2.2 Ohms, 0.4W, ±5%, -55°C ~ 155°C