MLFA25JTD180R
Mfr.Part #
MLFA25JTD180R
Description
RES, MELF, 0204, 180 OHM, 5%, 10
Voltage Rating :
200 V
Power Rating :
400 mW
Size / Dimension :
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Diameter :
1.7 mm
Power (Watts) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
3.5 mm
Resistance :
180 Ohms
Datasheets
MLFA25JTD180R
Stackpole Electronics, Inc. MLFA25JTD180R
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MLFA Series, Thin Film, 180 Ohms, 0.4W, ±5%, -55°C ~ 155°C