MLFA25JTD11K0
Mfr.Part #
MLFA25JTD11K0
Package / Case
MELF, 0204
Description
RES, MELF, 0204, 11 KOHM, 5%, 10
Size / Dimension :
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Package :
Digi-Reel?
Rated Temperature :
70
Mounting Feature :
Surface Mount
Size Code :
204
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Reference Standard :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Series :
MLFA
Power (Watts) :
0.4W
Rated Power Dissipation (P) :
0.4
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
Cylindrical
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thin Film
Package Length :
3.5
Product Status :
Active
Technology :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Features :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case :
MELF, 0204
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
200
Failure Rate :
Supplier Device Package :
Number of Terminals :
2
Resistance :
11 kOhms
Datasheets
MLFA25JTD11K0
Stackpole Electronics, Inc. MLFA25JTD11K0
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MLFA Series, Thin Film, 11 kOhms, 0.4W, ±5%, -55°C ~ 155°C