MLFA1JTD91R0
Mfr.Part #
MLFA1JTD91R0
Description
RES, MELF, 0207, 91 OHM, 5%, 100
Power (Watts) :
1W
Resistance :
91 Ohms
Size / Dimension :
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
MLFA1JTD91R0
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MLFA Series, Thin Film, 91 Ohms, 1W, ±5%, -55°C ~ 155°C