MLF2012DR12KTD25
Mfr.Part #
MLF2012DR12KTD25
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FIXED IND 120NH 300MA 200MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Max DC Current :
300mA
Q Factor :
20
Ratings :
AEC-Q200
Current Rating :
300mA
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Frequency - Self Resonant :
360MHz
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Special Feature :
INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 MILLI AMPERE
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Weight :
5.499807mg
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Construction :
RECTANGULAR
Q @ Freq :
20 @ 25MHz
Shielding :
Shielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
MLF
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Published :
Type :
Multilayer
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Number of Functions :
1
Height :
850μm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Test Frequency :
25MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Inductance :
120nH
ECCN Code :
EAR99
Material - Core :
Ferrite
Datasheets
MLF2012DR12KTD25
TDK Corporation MLF2012DR12KTD25
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD