MLF2012A3R9JT000
Mfr.Part #
MLF2012A3R9JT000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FIXED IND 3.9UH 30MA 650MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
MLF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Type :
Multilayer
Published :
2013
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
10MHz
DC Resistance (DCR) :
650mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated Current-Max :
0.03A
JESD-609 Code :
e3
Test Frequency :
10MHz
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
55MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mount :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Current Rating :
30mA
Number of Functions :
1
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
3.9μH
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Q @ Freq :
45 @ 10MHz
HTS Code :
Shielding :
Shielded
Datasheets
MLF2012A3R9JT000
TDK Corporation MLF2012A3R9JT000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD