MLF14JTD4R70
Mfr.Part #
MLF14JTD4R70
Description
RES, MELF, 0204, 4.7 OHM, 5%, 10
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Digi-Reel?
Size / Dimension :
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Rated Power Dissipation (P) :
0.25
SEI Stackpole Electronics Inc
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Product Status :
Active
Resistance :
4.7 Ohms
Tolerance :
±5%
204
Number of Terminals :
2
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C