MLF14JTD3R30
Mfr.Part #
MLF14JTD3R30
Description
RES, MELF, 0204, 3.3 OHM, 5%, 10
Surface Mount :
yes
Ratings :
Number of Terminals :
Pulse Withstanding
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Rated Temperature :
70
Pbfree Code :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
0.25
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Product Status :
Active
Factory Lead Time :
14 Weeks
Resistance :
3.3 Ohms
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Package / Case :
MELF, 0204
SEI Stackpole Electronics Inc
Thin Film
Package Length :
3.5
Failure Rate :
Datasheets
MLF14JTD3R30
Stackpole Electronics, Inc. MLF14JTD3R30
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MLF Series, Thin Film, 3.3 Ohms, 0.25W, 1/4W, ±5%, -55°C ~ 155°C