MLF1005VR39KT
Mfr.Part #
MLF1005VR39KT
Description
FIXED IND 390NH 130MA 1.35OHM SM
Fixed Inductors
Case Code (Imperial) :
Height :
500μm
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
25MHz
Inductance :
390nH
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Type :
Multilayer
Inductance Tolerance :
10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Current Rating :
130mA
Case Code (Metric) :
Material - Core :
Ferrite
REACH SVHC :
No SVHC
Published :
Q @ Freq :
15 @ 25MHz
0402 (1005 Metric)
Max DC Current :
130mA
ECCN Code :
EAR99
Weight :
652.039032μg
Shielding :
Shielded
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) :
1.35Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
210MHz
Q Factor :
15
Datasheets
MLF1005VR39KT
TDK Corporation MLF1005VR39KT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD