MLF1005VR33JT000
Mfr.Part #
MLF1005VR33JT000
Description
FIXED IND 330NH 140MA 1.05OHM SM
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
1.05Ohm Max
Resistance :
1.05Ohm
HTS Code :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Type :
Multilayer
Case Code (Imperial) :
Shielding :
yes
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Reference Standard :
AEC-Q200
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Current-Max :
140A
Inductance :
330nH
Frequency - Self Resonant :
230MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Material - Core :
Ferrite
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, 7 INCH
Published :
Q @ Freq :
15 @ 25MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Functions :
1
Special Feature :
INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 MILLI AMPERE
Tolerance :
±5%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current Rating :
140mA
Test Frequency :
25MHz
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Datasheets
MLF1005VR33JT000
TDK Corporation MLF1005VR33JT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD