MLF1005VR15JT000
Mfr.Part #
MLF1005VR15JT000
Description
FIXED IND 150NH 180MA 630MOHM SM
Fixed Inductors
Current Rating :
180mA
Tolerance :
±5%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
DC Resistance (DCR) :
630mOhm Max
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Frequency - Self Resonant :
350MHz
Shielding :
yes
Q @ Freq :
15 @ 25MHz
Rated Current-Max :
180A
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Material - Core :
Ferrite
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
MLF
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Special Feature :
INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 MILLI AMPERE
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Published :
Inductance :
150nH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Number of Functions :
1
Test Frequency :
25MHz
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Reference Standard :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
Multilayer
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Datasheets
MLF1005VR15JT000
TDK Corporation MLF1005VR15JT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD