MLF1005VR12JTD25
Mfr.Part #
MLF1005VR12JTD25
Description
FIXED IND 120NH 180MA 590MOHM SM
Fixed Inductors
Rated Current-Max :
0.18A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Special Feature :
INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 MILLI AMPERE
Inductance :
120nH
DC Resistance (DCR) :
590mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
10
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Test Frequency :
25MHz
Q @ Freq :
10 @ 25MHz
Surface Mount :
yes
Current Rating (Amps) :
180mA
Shielding :
Shielded
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Number of Functions :
1
Frequency - Self Resonant :
400MHz
Datasheets
MLF1005VR12JTD25
TDK Corporation MLF1005VR12JTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD