MLF1005VR10JT
Mfr.Part #
MLF1005VR10JT
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100NH 180MA 510MOHM SM
Fixed Inductors
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height :
500μm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
652.039032μg
Test Frequency :
25MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
MLF
Shielding :
Shielded
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Published :
HTS Code :
Q Factor :
10
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
100nH
Frequency - Self Resonant :
450MHz
Current Rating :
180mA
Max DC Current :
180mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Type :
Multilayer
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
10 @ 25MHz
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
510mOhm Max
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
MLF1005VR10JT
TDK Corporation MLF1005VR10JT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD