MLF1005LR68KT
Mfr.Part #
MLF1005LR68KT
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 680NH 40MA 550MOHM SMD
Fixed Inductors
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
ECCN Code :
EAR99
Material - Core :
Ferrite
Frequency - Self Resonant :
150MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Type :
Multilayer
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Surface Mount :
yes
Rated Current-Max :
0.04A
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Inductance :
680nH
Number of Functions :
1
Test Frequency :
10MHz
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Q @ Freq :
25 @ 10MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
HTS Code :
Current Rating (Amps) :
40mA
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
Series :
MLF
Inductance Frequency - Test :
10MHz
Shielding :
Shielded
Datasheets
MLF1005LR68KT
TDK Corporation MLF1005LR68KT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD