MLF1005LR22KT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLF1005LR22KT
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 110MA 790MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Multilayer
Packing Method :
TR, 7 INCH
Series :
MLF
Published :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Frequency - Self Resonant :
290MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Max DC Current :
110mA
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
10 @ 25MHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Inductance Frequency - Test :
25MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
DC Resistance (DCR) :
790mOhm Max
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Quality Factor-Min (at L-nom) :
10
Material - Core :
Ferrite
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
220nH
HTS Code :
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-40°C~85°C
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
25MHz
Pbfree Code :
yes
Datasheets
MLF1005LR22KT
TDK Corporation MLF1005LR22KT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD