MLF1005GR56JTD25
Mfr.Part #
MLF1005GR56JTD25
Description
FIXED IND 560NH 45MA 470MOHM SMD
Fixed Inductors
Ratings :
AEC-Q200
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
10 Weeks
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Tolerance :
±5%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Surface Mount :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Special Feature :
INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 MILLI AMPERE
Current Rating (Amps) :
45mA
Test Frequency :
10MHz
Shielding :
Shielded
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Frequency - Self Resonant :
170MHz
DC Resistance (DCR) :
470mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Rated Current-Max :
0.045A
Inductance :
560nH
Q @ Freq :
30 @ 10MHz
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Functions :
1
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
10MHz
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
MLF1005GR56JTD25
TDK Corporation MLF1005GR56JTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD