MLF1005G2R2KT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLF1005G2R2KT
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 30MA 1.3 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
500μm
Weight :
652.039032μg
Current Rating :
30mA
Material - Core :
Ferrite
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Max DC Current :
30mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
10MHz
Series :
MLF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm Max
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
30 @ 10MHz
Q Factor :
30
HTS Code :
Shielding :
Shielded
Case Code (Metric) :
Type :
Multilayer
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±10%
Inductance :
2.2μH
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
MLF1005G2R2KT
TDK Corporation MLF1005G2R2KT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD