MLB10-600-RC
Mfr.Part #
MLB10-600-RC
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Description
60 oHms +/-25% Multilayer F.B.
Stock
100
In Stock :
100
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Max) :
900mA
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
DC Resistance (DCR) (Max) :
100MOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency :
60 Ohms @ 100 MHz
Series :
MLB10
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
Datasheets
MLB10-600-RC
Allied Components International MLB10-600-RC
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN