MLAYL21GSSD683KTNA01
Mfr.Part #
MLAYL21GSSD683KTNA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 0.068UF 10V 0805
Capacitance :
0.068 μF
Tolerance :
±10%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated :
10V
Series :
MLAY
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
LOW DISTORTION
Ratings :
TAIYO YUDEN MLAYL21GSSD683KTNA01
MLAY 0.068 μF 10V Ceramic Capacitor ±10% - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)