MLASU168SB7474KTNB25
Mfr.Part #
MLASU168SB7474KTNB25
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0603
Base Product Number :
MLASU16
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.47 µF
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
TAIYO YUDEN MLASU168SB7474KTNB25
MLAS 0.47 μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)