MLASU168BB5225KTNA01
Mfr.Part #
MLASU168BB5225KTNA01
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
CAP CER 2.2UF 50V X5R 0603
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2.2 μF
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Temperature Coefficient :
X5R
Base Product Number :
MLASU16
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
TAIYO YUDEN MLASU168BB5225KTNA01
MLAS 2.2 μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)