MLASU105SB7332KFNA01
Mfr.Part #
MLASU105SB7332KFNA01
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Capacitance :
3300 pF
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Lead Style :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number :
MLASU10
Subcategory :
Capacitors
TAIYO YUDEN MLASU105SB7332KFNA01
MLAS 3300 pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)