MLASU063SCG240JFNA01
Mfr.Part #
MLASU063SCG240JFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 24PF 50V C0G/NP0 0201
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Base Product Number :
MLASU06
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Capacitance :
24 pF
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MLASU063SCG240JFNA01
MLAS 24 pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)